چهارشنبه 1 فروردين 1397  /  2018 21 Mar   
ساعت :  21:10 GMT  /  تهران -  0:40
شورای سیاستگذاری زنان سما
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
سالنما
1 فروردين 1397
 
2018 Mar 21
   
  3 رجب 1439
    
   کد پیگیری

   عاقبت بخیری با تسبیح دختر “پیامبر اکرم(ص)”

   گفته اند آنگاه که پیامبر اکرم (ص) به معراج رفتند و نورشان به اهل آسمان و همچنین به چهره اهل زمین می تابید و آن ها را درخشان می کرد، در آن هنگام حضرت “فاطمه(س)” از سختی کارهای خانه در زحمت بود.

    در آن هنگام “امیر المومین(ع)” به حضرت “فاطمه(س)” توصیه کردند که نزد پدرشان بروند و از ایشان برای حضور یک خدمتکار درخواستی داشته باشند. آنگاه که “پیامبر خدا(ص)” از خواسته دخترشان باخبر شدند، فرمودند: ای فاطمه چیزی را به تو عطا می کنم که از خدمتکار، دنیا و آنچه که در آن است ارزشمندتر است.

    بر این اساس “پیامبر اکرم(ص )” به حضرت “فاطمه(س)” فرمودند : پس از نماز ۳۴ مرتبه الله اکبر، ۳۳ مرتبه الحمدالله و ۳۳ مرتبه سبحان الله بگو و آن را با لااله الی الله  ختم کن.

    پیامبر (ص) همچنین فرمودند که این کار را انجام بده چرا که برای تو از چیزی که می خواهی و از آنچه که در دنیا وجود دارد، ارزشمندتر است. در آن لحظه که این هدیه آسمانی به حضرت زهرا (س) اعطا شد ، ایشان فرمودند از خدا و رسول خدا (ص) راضی شدم.

   این کارشناس ارشد علوم قرآنی اظهار کرد: همچنین در یک روایت آمده که هر کس پس از نماز واجب، تسبیح حضرت زهرا (س) را به جای آورد ، پیش از اینکه پای راست را از پای چپ بردارد، جمیع گناهانش آمرزیده می شود.

   همچنین در روایت دیگری چنین آمده فردی که تسبیح حضرت فاطمه (س) را بگوید خدا را با ذکر کثیر یاد کرده است.

   همچنین در روایت دیگری از امام معصوم (ع) سفارش شده که ما تسبیح فاطمه (س) را به فرزندان خود سفارش می کنیم همچنان که آن ها را به نماز توصیه می کنیم. شما نیز برآن مداومت کنید زیرا هر بنده ای که برآن مواظبت و مداومت کند، سرانجام نیکویی خواهد داشت و عاقبت به خیر خواهد شد.

   همچنین از دیگر خاصیت های تسبیح  حضرت زهرا (س) این است که فرد ناکام و نا امید نمی شود، از شیطان دوری می کند ، سنگینی گوش برطرف می شود، از شقاوت و بدبختی نجات پیدا می کند، این تسبیح همچنین باعث سنگینی اعمال می شود و خشنودی خداوند و رفتن به بهشت را در پی دارد.

   باید توجه داشته باشیم که زمان به جای آوردن تسبیح حضرت زهرا(س) تنها پس از نماز نیست بلکه در همه زمان ها می توان آن را به جای آورد.

   سعید شمس کارشناس ارشد علوم قرآنی
      1395/11/27 10:08